zabezpieczenia przed dziećmi
Bez kategorii

Jak zadbać o bezpieczeństwo malucha w domu?

Dom jest miejscem, które kojarzy z bezpieczeństwem. Gdy pojawia się w nim małe dziecko należy dokonać wszelkich starań, by ciekawy świata, raczkujący lub stawiający pierwsze kroczki malec, nie zrobił sobie krzywdy. Najlepiej zawczasu przygotować się i nabyć niezbędne zaślepki do kontaktów, zabezpieczenia do szafek czy bramki ochronne dla dzieci.

Po pierwsze, chemia w górę

Mając małe dziecko w domu, bezwzględnie musisz zadbać o to, by nie spotkało się ono ze środkami czyszczącymi. Jest to najistotniejsza rzecz, o którą musisz zadbać, gdyż takie spotkanie malca z ciężka chemią mogą się skończyć bardzo ciężkim zatruciem. Aby temu zapobiec najlepiej będzie całą chemie ustawić bardzo wysoko, na szafce w zamkniętym pudełku, by były poza zasięgiem naszego maluszka.

Szuflady, drzwi i okna

Niezwykle fascynującym zajęciem dla naszego dziecka jest otwieranie oraz zamykanie drzwiczek, szuflad, a nawet okien. Taka zabawa jednak niesie ze sobą ryzyko przycięcia palców, uderzenia się, a także wypadnięcia, które może wydarzyć się w przypadku bawienia się przy oknie. Aby temu zapobiec, warto zakupić liczne blokady do szuflad, drzwi oraz okien, dzięki którym sama ustalasz na jaki promień mają się one rozchylić.

zabezpieczenia do szafek

Kuchnia miejscem licznych niebezpieczeństw

Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle ciekawym dla małego dziecka, ale także pełnym niebezpieczeństw. Szuflady są pełne sztućców, szafki pełne przypraw i produktów, a przy kuchence znajduje się kilka fascynujących pokręteł. W przypadku szafek i szuflad idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie blokad. Natomiast jeżeli posiadamy kuchenkę gazową to praktycznym narzędziem są specjalne nakładki, które umieszcza się na pokrętła. Również podobne zabezpieczenia można nabyć na kuchenki elektryczne czy indukcyjne. Niezwykle niebezpiecznym urządzeniem dla naszej pociechy jest rozgrzany piekarnik. Chcąc uniknąć oparzenia warto ustawić przy nim specjalne bramki zabezpieczające dla dzieci. Taka bramka dla dzieci przyda się także przy zastawieniu przejścia na schody.

Gniazdka, kable oraz kanty

W całym domu dostępne są te elementy. Kable czy gniazdka są niezmiernie interesujące już dla raczkujących dzieci. Chwila nieuwagi i nasza pociecha sięga rączkami do gniazdek, ciągnie za kabelki i wszystko ściąga na siebie. W tym przypadku sprawdzą się bez wątpienia zaślepki do gniazdek oraz specjalne rury, które maskują kable. Kolejnym niebezpieczeństwem są liczne kanty znajdujące się w mieszkaniu, na które nasze dziecko może się nabić. Pomocne okażą się tutaj nakładki amortyzujące uderzenia (osłonki narożników lub nakładki na narożniki).

Możliwość komentowania Jak zadbać o bezpieczeństwo malucha w domu? została wyłączona