podstawka pod tablet
Organizacja na biurku

Podstawki pod tablety i książki jako wyposażenie ergonomicznego biura

Urządzenia elektroniczne w dzisiejszych czasach stanowią wręcz nieodłączny element naszego codziennego życia. Wykorzystujemy je nie tylko w pracy zawodowej, ale również podczas nauki oraz w czasie wolnym – często spędzamy przed ekranem całe dnie, nie zawsze zachowując przy tym właściwą postawę ciała. Podobnie jest z papierowymi książkami. Ich czytanie, choć stanowi fantastyczny trening dla umysłu, może nie być zbyt korzystne dla naszego kręgosłupa. Na szczęście jest na to sposób: wygodne podstawki, które powinny się znaleźć w każdym ergonomicznym biurze.

Ergonomia biura – dlaczego jest tak ważna?

Ergonomia to nauka o pracy, zajmująca się dostosowywaniu stanowisk do możliwości psychofizycznych osoby zatrudnionej, by mogła osiągać jak największą wydajność przy minimalnym koszcie biologicznym. Innymi słowy: jej zadaniem jest znajdowanie rozwiązań, dzięki którym będziemy efektywnie pracować, nie płacąc za to zdrowiem psychicznym lub fizycznym. Niestety badania Ergotest 2015 wykazały, że tylko 2% biur w Polsce spełnia wymogi podane w Rozporządzeniu Ministra Pracy oraz Polityki Społecznej. Z tego powodu wykonywanie obowiązków zawodowych często skutkuje bólami placów, karku i głowy, napięciem w ramionach oraz rozmaitymi schorzeniami kręgosłupa.

podstawka pod książkę

Podstawka pod tablet lub książkę – cenne ułatwienie w pracy

Podstawka pod tablet lub książkę to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które może się przydać m.in. podczas czytania, oglądania filmów, gotowania (gdy korzystamy z książki kucharskiej lub internetowego przepisu) lub rozmów na wideoczacie. Pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku, pomagając utrzymać porządek i ład w obrębie stanowiska pracy. Dodatkowo przenosi ekran lub książkę na wysokość wzroku, dzięki czemu odciąża mięśnie karku, szyi oraz pleców. Natomiast możliwość ustawienia dowolnej pozycji obiektu (poziomej lub pionowej), kąta nachylenia oraz obracania podstawki maksymalnie ułatwiają pracę, czyniąc ją czystą przyjemnością. Warto zobaczyć również uchwyt na tablet marki Durable, który pozwala przymocować tablet do ściany (marzyliście o tym, by podczas gotowania oglądać filmy lub w łatwy sposób przeglądać przepisy? ) lub po prostu krawędzi biurka.

Możliwość komentowania Podstawki pod tablety i książki jako wyposażenie ergonomicznego biura została wyłączona